Blog

 • Blog
 • SEO
 • Na rychlosti webu záleží!
Na rychlosti webu záleží!

Na rychlosti webu záleží!

Ať už si to připouštíte nebo ne, váš web je vaším produktem a zároveň podporuje váš brand. Rychlost je kritický ukazatel. Web nemusí vyhrávat ceny za design, nepotřebuje mít spousty animací, videí a podobných „hezkých vylepšení“. Co ale potřebuje určitě, je rychlost.

Ještě před pár lety tomu bylo malinko jinak, internet byl obecně pomalý a lidé byli na internetu více trpěliví (pokud na internet vůbec chodili). V dnešní době vysokorychlostního internetu však tato bariéra odpadá a tento fakt se logicky odráží na chování uživatelů v online prostředí.

Zajímavým ukazatelem by mohla být statistika, kterou Google zveřejnil již o několik let dříve, která hovořila o tom, že snížením rychlosti načítání výsledků vyhledávání o pouhých 100 až 400 milisekund byl výrazně ovlivněn počet celkových hledání. Díky pomalejším výsledkům ubýval počet zadávaných dotazů. Ano, díky 100 milisekundám. A teď si představte, jak na tom jsme dnes.

Není tedy divu, že rychlost načítání webu je jedním z primárních parametrů Googlu pro skórování webových stránek a jejich následném zobrazování ve výsledcích vyhledávání.

Pravidlo 3 vteřin

Možná jste o tomto pravidle již slyšeli. Pokud ne, tak zjednodušeně říká to, že uživatel by měl do 3 vteřin zjistit, na jakém webu se nachází, k čemu mu to je dobré, případně jaké služby na daném webu najde. To se realizuje špatně, když se za 3 vteřiny web ani nenačte. Statistiky ukazují tristní výsledky. V průměru se úvodní stránka webu načítá 13 vteřin.

Proč mít web co nejrychlejší? Odpovědí může být další statistika. Google říká, že 53% uživatelů, kteří vyhledávají prostřednictvím mobilních zařízení, při pomalém načítání webu opouštějí požadovanou stránku již po 3 vteřinách.

Chcete vědět, jak na tom váš web co se rychlosti načítání jednotlivých stránek týče je? Použít můžete například nástroj GTmetrix.

 

Napište nám

Máte zájem o vytvoření nového webového řešení, nezávaznou konzultaci nebo třeba jen dotaz? Neváhejte nám napsat, jsme tu pro vás.

 • Adresa

  Machkova 587
  Hradec Králové 500 11

  Fakturační údaje:

  FIRA Media s.r.o.
  Štrossova 1033
  Pardubice 530 03
  IČ: 04948475
  DIČ: CZ04948475

 • Telefon
 • E-mail

  Zde můžete přiložit soubor (např. specifikace projektu)

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.